Mojito Świat Alkoholi Rybnik Częstochowa - Włochy - Barolo Vigne Storiche: Rionda, Margheria, Parafada, Parussi Massolino
Profil Mojito Świat Alkoholi Instagram Profil Mojito Świat Alkoholi na facebooku
Szukam sklepu z alkoholemZaloguj się lub załóż konto Newsletter Mojito
Barolo Vigne Storiche: Rionda, Margheria, Parafada, Parussi Massolino

Barolo Vigne Storiche: Rionda, Margheria, Parafada, Parussi Massolino


 

Jest to kolekcja czterech win Barolo Massolino klasy single vineyard ze szczepu nebbiolo. Każde z nich nosi nazwę historycznej winnicy, z której pochodzi.

Vigna Rionda

Wino granatowo-czerwone o jasnym odcieniu. Młode roczniki charakteryzują się intensywnym, kwiatowym aromatem, starsze mają „smolisty” zapach. Ma smak typowy dla win barolo, jednak prawdopodobnie najsilniejszy ze wszystkich produktów Massolino. Wyraźnie wyczuwalne garbniki gwarantują zdolność do długiego starzenia, a dobra struktura wyraża specyficzny charakter, który osiąga szczyt po kilku latach. Najlepiej komponuje się z potrawami o intensywnym i trwałym smaku, a także z daniami słodko-gorzkimi. Podawać w temperaturze 18-20°C.

Margheria

Zaw. alkoholu: 14%

Głęboko granatowe wino, o lekko pikantnym smaku, z wyraźną nutą tytoniu i poszycia leśnego. Gdy jest młode, wyczuwalne są garbniki, a jego potencjał starzenia jest znaczny. Aromat klasyczny i harmonijny, w pełni wyraża charakter regionu Serralunga d'Alba oraz szczepu nebbiolo, szczególnie podane z gulaszem lub dojrzewającymi bądź dojrzałymi serami. Przed spożyciem należy je zdekantować. Idealne w temperaturze 18-20°C.

Parafada

Wino o barwie granatowo-czerwonej z jasnymi odcieniami, które zmieniają się wraz z rocznikiem. Aromat jest złożony z wielu nut, z dominacją wiśni i domieszkami pikanterii. Typowy dla szczepu nebbiolo charakter ujawnia się szczególnie po kilku latach starzenia. Smak intensywny i prosty, z długim, wiśniowym finiszem. Po uprzednim zdekantowaniu idealnie komponuje się z wykwintnymi daniami z makaronem oraz risotto, najlepsze w temperaturze 18-20°C.

Parussi

Granatowo-czerwone wino o otulającym aromacie z intesnywnym aromatem słodkich przypraw, tytoniu a także olejku z drzewa sandałowego słynącego z uspokajających właściwości. W smaku wyczuwalne garbniki które zanikają w starszych rocznikach. Najlepiej podawać po zdekantowaniu w temperaturze 18-20°C z duszonym mięsem i serami dojrzewającymi lub dojrzałymi.
Rodzaj: Wino czerwone wytrawne
Kraj pochodzenia: Włochy
Dostępne pojemności
0,75 L* Zdjęcie ma charakter poglądowy. Oryginalny produkt może nieznacznie różnic się etykietą, opakowaniem lub butelką.
** Publikowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisu prawa cywilnego

Impreza + alkohol = Mojito czyli nasze promocje

Alkohol w najniższych cenach na Śląsku w dziale "promocje"
Miodula Staropolska
Miodula Staropolska

Wódka smakowa
Kraj pochodzenia: Polska
Pojemność: 0,5 L


Miodula Staropolska
Metaxa 7 *
Metaxa 7 *

Brandy
Kraj pochodzenia: Grecja
Pojemność: 0,7 L


Metaxa 7 *

Czy oświadczasz, że masz ukończone 18 lat?Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r.

Utwórz konto MojitoOświadczam, że zapoznałem/am się z treścią regulaminu i akceptuje jego warunki.

Regulamin konta Mojito

Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r. 

Zaloguj się do Mojito

Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięZmień swoje hasło