Mojito Świat Alkoholi Rybnik Wodzisław Wina Wódki Bacardi Likiery Piwa Impreza Promocje Akcesoria winiarskie Alkohole świata Tomasz Dybała Tomek Alkohol na ślub impreza Wódka na wesele
Profil Mojito Świat Alkoholi Instagram Profil Mojito Świat Alkoholi na facebooku
Szukam sklepu z alkoholemZaloguj się lub załóż konto Newsletter Mojito
Kac? Jaki kac?!

23 sierpień 2016

Kac? Jaki kac?!


Z alkoholem jak z malowaniem ścian, żeby następnego dnia nie chwytać się za głowę i pytać: „Cóż się tutaj podziało?”, musimy zastosować porządny podkład. Pamiętaj, że to czy nie przesadzimy zależy nie tylko od spożytego alkoholu, ale również od tego co zjesz. Najlepiej zdecydować się na pokarmy bogate w białka i tłuszcze. Jeśli Twój żołądek jest odporny, a Ty nie boisz się wyzwań przed imprezą zjedz surowe jajko (tylko pamiętaj, żeby było z pewnego źródła i sparz je przed spożyciem). Możesz też zawierzyć koreańskim naukowcom, którzy zalecają jedzenie szparagów. To warzywo wspomaga działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład alkoholu. Łatwa do zapamiętania zasada brzmi – im mniej zjesz, tym gorzej dla Twojego organizmu i samopoczucia dzień po. Z imprezy wyniesiesz też więcej wspomnień.

Kac? Jaki kac?!

 Skoro już wiesz jak z jedzeniem pora przejść do tego co pić.

Kolorowe drinki są dobrym pomysłem, jeśli chcesz je degustować lub powoli sączyć. Zupełnie nie nadają się do tego, żeby czynić z nich paliwo dla całej imprezy. Jeśli chcesz wyjść z imprezy o własnych siłach nie przesadzaj z kolorowymi alkoholami. Unikaj zarówno drinków jak i likierów, brandy czy rumu. Podobno wyjątkiem jest whisky.

Z wódką jest jak ze sportem ekstremalnym. Jeśli wiesz co i jak, jeśli nie będziesz przesadzać, wyjdziesz cało i będziesz mieć cudowne wspomnienia. A jeśli przesadzisz i będziesz nieostrożny nabawisz się kontuzji. A jak najlepiej pić wódkę?
Polecam czystą z sokiem z cytryny.

Z piwem jest jak z przysłowiowym dresem z ławki pod blokiem. Nigdy nie wesz co się w nim kryje. Może być miło, a może zacząć się prawdziwa zadyma. Trudno przewidzieć, czy będziesz potrzebować poduszki, klatki czy taksówki do domu. Picie piwa jest więc dość ryzykowne, a to, jak na nie zareagujemy w danym dniu, jest wielką zagadką.

Whisky świetnie nadaje się do powolnej degustacji, ale pita w nadmiarze może powodować ociężałość i szybko położyć Cię pod stołem.

Kac? Jaki kac?!

Ostatnia zasada: nigdy, ale to nigdy nie w dół!

Znaczy to tyle, że zaczynając imprezę od mocnego alkoholu nie kończ na słabszym. Jeśli zacząłeś już od picia wódki to nie sięgaj po piwo. Dobrze jest także napić się wody między jedną, a drugą kolejką.

Kończyliśmy tak jak zaczęliśmy. Jeśli wrócisz do domu zjedz coś, najlepiej jakieś białko. Twojemu organizmowi łatwiej będzie strawić alkohol z jakąś zakąską.

 Bezpiecznej zabawy!

Impreza + alkohol = Mojito czyli nasze promocje

Alkohol w najniższych cenach na Śląsku w dziale "promocje"
Prosecco Borgo del Col Alto
Prosecco Borgo del Col Alto

Wino Wytrawne
Kraj pochodzenia: Włochy
Pojemność: 0,7 L


Prosecco Borgo del Col Alto
Cachaca 51
Cachaca 51

cachaca
Kraj pochodzenia: BRAZYLIA
Pojemność: 0,7 L


Cachaca 51

Czy oświadczasz, że masz ukończone 18 lat?Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r.

Utwórz konto MojitoOświadczam, że zapoznałem/am się z treścią regulaminu i akceptuje jego warunki.

Regulamin konta Mojito

Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r. 

Zaloguj się do Mojito

Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięZmień swoje hasło