Mojito Świat Alkoholi Rybnik Wodzisław Wina Wódki Bacardi Likiery Piwa Impreza Promocje Akcesoria winiarskie Alkohole świata Tomasz Dybała Tomek Alkohol na ślub impreza Wódka na wesele
Profil Mojito Świat Alkoholi Instagram Profil Mojito Świat Alkoholi na facebooku
Szukam sklepu z alkoholemZaloguj się lub załóż konto Newsletter Mojito
Aktualności z Mojito
13
Mojito wspiera młodych sportowców
Dodano: 13 lipiec 2016
Wiecej na blogu Mojito
17
Lemmy. Ani słowa więcej.
Dodano: 17 luty 2016
Wiecej na blogu Mojito
06
Na ryby... z Mojito
Dodano: 06 sierpień 2014
Wiecej na blogu Mojito
28
Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle...
Dodano: 28 czerwiec 2014
Wiecej na blogu Mojito
Aktualności z Mojito
Imię / pseudonim:
Komentarz:
Aktualności z Mojito
Jeszcze nie dodano komentarzy. Możesz być pierwszy!

28 czerwiec 2014

Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle...


W pierwszych dniach czerwca br. portal rybnik.com.pl  zamieścił elektryzującą wiadomość: „Do Rybnika przyjedzie znany seksuolog. W jakim celu?”  Pod tym sensacyjnym tytułem kryła się informacja, podawana wcześniej na naszym blogu
o II Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Stres nasz codzienny” organizowanej przez Śląski Uniwersytet Medyczny w rybnickim kampusie.
    Konferencja odbyła się w dniu 7 czerwca 2014 r. i okazała się kolejnym (bo to już drugie spotkanie naukowe z cyklu „W przestrzeni lęku i stresu”), bezprecedensowym wydarzeniem naukowym w naszym mieście. To rzadkość, by u nas odbywało się wysokiej rangi spotkanie naukowe o humanistycznym charakterze, w którym, obok wybitnych naukowców, lekarzy i pielęgniarek, mogli uczestniczyć wszyscy, niezależnie od statusu zawodowego i posiadanej wiedzy,  zainteresowani poruszaną  problematyką.

Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle...

Było czego posłuchać. Inauguracyjny wykład prof. dr hab. n. med. Jadwigi Jośko-Ochojskiej „Kat w domu, czyli o molestowaniu moralnym w rodzinie” dotyczył zjawisk, których pośrednio lub bezpośrednio doświadczamy wszyscy. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład  wspomnianego wcześniej prof. dra hab. n. med. Zbigniewa Lwa Starowicza: „Rola stresu w klinice zaburzeń seksualnych”. Znana w europejskim środowisku analityków zjawisk interkulturowych Joanna Sell z firmy Intercultural Compass z Hannoweru mówiła o stresie związanym ze zmianą środowiska kulturowego, nasilającym się współcześnie na tle zjawisk migracyjnych. Mówiono także o stresowym podłożu anoreksji, chorób nowotworowych i zależnościach funkcji układu krążenia od reakcji stresowej i stanu psychicznego.

Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle...

Niewątpliwy sukces naukowy konferencji, na której przedstawiano najnowszą wiedzę, najświeższe rezultaty badań,  polegał także na jej ogromnym znaczeniu popularyzatorskim. To spotkanie dowiodło, że współczesna wiedza nie musi być hermetyczna, zamknięta jedynie w uniwersytetach i dostępna tylko ludziom z tytułami naukowymi. Słuchaczami konferencji byli także zwykli mieszkańcy naszego regionu. Podkreślali, że warto było przyjść, że każdy znalazł dla siebie coś bardzo interesującego.
    Trzeba to jasno powiedzieć:  Konferencja w Rybniku, wyjątkowa w zakresie problematyki, była także jedynym w Polsce przykładem naukowej otwartości i powszechnego dostępu do wiedzy.
    Rybnik nieprzypadkowo stał się miejscem tego wydarzenia naukowego. Do sukcesu konferencji przyczyniło się wsparcie finansowe Urzędu Miasta i osobiste zaangażowanie Prezydenta Adama Fudali i licznych sponsorów, wśród których wymienić należy: Bank Pekao SA Oddział w Rybniku, Salon Toyota Konsek, a także firmę MOJITO, której obecność zaznaczyła się wyraźnie. Nasz szef – Tomasz Dybała nie był tylko sponsorem, ale także uczestniczył w obradach, zaś sławny polski seksuolog Zbigniew Lew Starowicz chętnie pozował do fotografii na tle reklamy Portalu Finansowego – najnowszego produktu internetowego firmy Mojito Press Sp. z o.o.
    Wszystkich już teraz zapraszamy na kolejną konferencję z tego cyklu, która odbędzie się za rok, w pierwszą sobotę czerwca pod roboczym, na razie, tytułem: „Leczenie z nienawiści”. MOJITO znowu tam będzie.

Andrzej Ochojski

Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle...
Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle... Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle... Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle... Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle... Zbigniew Lew Starowicz z Mojito w tle...

Czy oświadczasz, że masz ukończone 18 lat?Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r.

Utwórz konto MojitoOświadczam, że zapoznałem/am się z treścią regulaminu i akceptuje jego warunki.

Regulamin konta Mojito

Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r. 

Zaloguj się do Mojito

Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięZmień swoje hasło